„Jerzy Giedroyc i…” – spotkanie inaugurujące serię Wydawnictwa UŁ

Miejsce wydarzenia: Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź
Czas: 28 kwietnia 2022 (czwartek) 17:00 - 00:00

Zapraszamy na uroczystą inaugurację serii Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego „Jerzy Giedroyc i…”. Celem inicjatywy wydawniczej jest upowszechnianie dziedzictwa intelektualnego Jerzego Giedroycia i osób z nim związanych. To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach serii ukazały się dotychczas dwa tytuły:

• reedycja książki z zakresu klasyki myśli politycznej Róża Luksemburg a rewolucja rosyjska – Adam Ciołkosz – opracowanie i posłowie Sławomir M. Nowinowski i Rafał Stobiecki;
  • pierwsza książka o Michaile Hellerze – jednym z najbardziej znanych krytyków komunizmu w ostatnich dwóch dekadach istnienia ZSRR Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera - autor - Jędrzej Piekara.

Obie publikacje zostaną przedstawione podczas spotkania.

W rozmowie, którą poprowadzi prof. Sławomir Łukasiewicz, udział wezmą:

Wśród zaproszonych z całej Polski gości pojawią się przedstawiciele świata nauki i kultury oraz współpracownicy Jerzego Giedroycia.

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2022 r. o godzinie 17:00 w Pałacu Biedermanna (ul. Franciszkańskiej 1/5).

Seria JERZY GIEDROYC I…
Publikacje mają udostępniać i przybliżać historię oraz dorobek Instytutu Literackiego w Paryżu. Proponujemy Czytelnikom indywidualne i zbiorowe monografie naukowe, naukowe edycje archiwaliów i korespondencji z zasobów Archiwum Instytutu Literackiego oraz problemowe antologie tekstów z „Kultury” i „Zeszytów Historycznych”, a także reedycje wybranych książek opublikowanych w ramach Biblioteki „Kultury”.

Materiał: Wydawnictwo UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ