Podsumowanie X edycji Projektu mentorskiego UŁ

Uroczyste zakończenie Projektu mentorskiego odbyło się 22 czerwca w Pałacu Biedermanna. Studenci i mentorzy po raz ostatni spotkali się w tak licznym gronie. Był to czas na wymianę doświadczeń z trwającej pół roku współpracy w parach mentorskich i okazja do celebrowania wypracowanych sukcesów. Doskonałym podsumowaniem projektu było wystąpienie Violetty Małek, Partnera Zarządzającego Gekko advisoryNOW i wieloletniej mentorki projektu, która opowiedziała o odwadze w realizowaniu swoich marzeń.

Rozwój, współpraca, zaangażowanie

Projekt mentorski UŁ już od 10 lat łączy ambitnych studentów z pełnymi pasji i zaangażowania mentorami. Przez ostatnie 6 miesięcy mentees mieli okazję korzystać z cennej wiedzy i doświadczenia wybitnych Absolwentów VIP pełniących rolę mentorów. Doświadczeni profesjonaliści z różnych dziedzin życia zawodowego byli gotowi służyć radą, wiedzą i wsparciem, pomagając młodym ludziom rozwijać swoje kompetencje interpersonalne oraz odkrywać sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Podczas trwania projektu, studenci mieli możliwość eksploracji różnych obszarów zawodowych, zdobywania wiedzy branżowej i poszerzania swojej sieci kontaktów. Część par mentorskich nie zwalnia tempa i nie kończy współpracy wraz z oficjalnym zakończeniem projektu. Przed nimi kolejne cele, realizacja nowych, wspólnych projektów. 

Pełna lista mentorów X edycji

W tegorocznej edycji projektu udział wzięło 33 mentorów i 38 studentów. Na przestrzeni ostatnich 10 lat ze wsparcia mentorów skorzystało ponad 340 studentów. Grono mentorów tworzy ponad 90 osób, wielu z nich rokrocznie bierze udział w projekcie. Niestety w tym roku zmarł Piotr Wesołowski, mentor w Projekcie mentorskim, wieloletni dziennikarz łódzkich mediów, wykładowca akademicki, Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas spotkania podsumowującego X edycję Projektu mentorskiego UŁ głos zabrała Prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ, prof. Agnieszka Kurczewska:

Mocno wierzę w ten projekt – to jeden z naszych piękniejszych projektów, który uczy dwie strony. Studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, nawiązania kontaktów z mentorami, osobami bardziej doświadczonymi zawodowo i życiowo. Mentorom natomiast ten program pozwala zobaczyć jak miłym uczuciem jest dzielenie się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Taki rodzaj kształcenia oparty na mentoringu to jest zdecydowanie przyszłość uczelni.

Mentorzy o Projekcie mentorskim

Refleksjami, doświadczeniami na temat pracy w parach mentorskich podzielili się zaproszeni mentorzy.

Starałem się przekazać moim mentees, aby nie bali się pokazywać swoich kompetencji, mocnych stron, aby potrafili to wyeksponować. Na razie nie mają dużego doświadczenia zawodowego, ale mają mnóstwo innych cech i doświadczeń życiowych, od harcerstwa do działania w różnego rodzaju organizacjach, które dla przyszłego pracodawcy są dużo ważniejsze, bo pokazują wartości, którymi się kierują

– Michał Hertel, CEO, BrandLift Customer Advocacy.

Mentoring jest moją pasją, taką samą jak góry. Widzę analogię między wspinaniem a mentoringiem. Pierwszym, najważniejszym założeniem w górach, we wspinaniu jest zaufanie. Takie zaufanie trzeba również zbudować z mentorem, mentee, po to, aby móc razem współpracować

–  Agnieszka Belowska-Gosławska - Head of Compliance Office, Nordea.

Studenci o Projekcie mentorskim

Poprosiliśmy także studentów o wyrażenie swoich przemyśleń, spostrzeżeń dotyczących udziału w projekcie. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części przygotowanych materiałów. Niebawem podzielimy się kolejnymi relacjami. 

 

Zgłoś się do XI edycji Projektu mentorskiego UŁ

Kolejna, XI edycja Projektu mentorskiego UŁ wystartuje w październiku 2023 r. Zapraszamy studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego do rozpoczęcia przygody w projekcie. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z mentorem zostawcie nam swój kontakt w formularzu, a my wyślemy informacje o uruchomieniu zapisów do XI edycji.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały poprzednie edycje Projektu mentorskiego UŁ zapraszamy na stronę projektu

Fotorelacja

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR, fot. Maciej Andrzejewski

 

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.